Planujesz zakup BMW lub Mercedesa? Zweryfikuj jego przeszłość w raportach historii pojazdów autobaza.pl
Niemieckie samochody są bardzo lubiane przez Polaków. To właśnie z Niemiec sprowadzono najwięcej aut w 2021 r., bo aż ponad pół miliona egzemplarzy – wynika z danych Samar. A jak podaje autobaza.pl, prawie 40% dostępnych używanych aut pochodzi zza Odry. Flagowe marki zachodniego sąsiada Polski – BMW i Mercedes – według autobaza.pl zajmują odpowiednio 6. i 7. miejsce w rankingu najpopularniejszych samochodów używanych w Polsce. Jednak decydując się na zakup pojazdów spod tych emblematów, warto zachować czujność. Samochody ze względu na swoją popularność mogą posiadać ukryte wady, o których nie dowiemy się od sprzedawcy. Zalecanym działaniem jest więc weryfikacja przeszłości auta przed kupnem, m.in. w raportach historii pojazdów. Serwis motoryzacyjny autobaza.pl zawiera najszersze i najbardziej aktualne dane dla używanych niemieckich marek – BMW i Mercedesa – ponieważ są one pozyskiwane bezpośrednio od ASO producentów.
2022-11-30, 11:05

Jakie samochody lubią Polacy? 

Upodobania Polaków w kwestii samochodów są względnie stałe. Niezmiennie bardzo wysokim zaufaniem cieszą się egzemplarze od naszego zachodniego sąsiada. To zjawisko dobrze obrazują dane autobaza.pl, które potwierdzają, że w czołówce najpopularniejszych marek samochodów używanych w Polsce, znajdują się flagowce z Niemiec. 

Polacy kochają niemiecką motoryzację, postrzegając ją jako solidną, elegancką i godną zaufania. Niezmiennie funkcjonuje przekonanie o niemieckiej precyzji i jakości wykonania samochodów. Z tego względu nie powinno także dziwić, że najwięcej aut sprowadzamy właśnie stamtąd. Jednak przy tak dużym wolumenie importowanych pojazdów, zdarzają się egzemplarze powypadkowe, w których szkoda jest ukrywana przez nieuczciwych handlarzy. Łatwo więc, bez dodatkowej weryfikacji, zamiast solidnego Mercedesa czy BMW nabyć „wyklepany” samochód z licznymi wadami – tłumaczy Przemysław Gąsiorowski, redaktor naczelny autobaza.pl.

Jak wynika z danych IBRM Samar, w 2021 r. import samochodów do Polski wyniósł łącznie 939 906 egzemplarzy aut osobowych i dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t. Z Niemiec do Polski trafiło aż 547 376 egzemplarzy, a z drugiej w zestawieniu Francji „tylko” 99 301 aut. Z Belgii sprowadzono 61 273 pojazdów, a z Holandii 41 331. Do Polski przyjechało również 36 198 egzemplarzy ze Stanów Zjednoczonych. 

Więcej danych dla BMW i Mercedesa 

Raport historii pojazdu to niezbędnik dla kupującego samochód używany. To w nim można poznać przeszłość auta i sprawdzić, czy nie odniosło ono żadnych poważnych szkód. W raportach autobaza.pl dostępne są także szczegółowe informacje z zagranicznych baz danych. Oznacza to, że jeżeli pojazd został uszkodzony przed sprowadzeniem do Polski, to takie zdarzenie zostanie odnotowane. W dokumencie znaleźć można także przebieg, informacje producenta o wadliwych seriach określonych modeli, czy nawet galerię zdjęć auta i dane z aukcji internetowych, gdzie samochód był prezentowany.

Dzięki raportom autobaza.pl nic się przed nami nie ukryje i nie damy się oszukać nieuczciwym sprzedawcom. Szczególnie polecamy skorzystać z naszych usług, jeżeli rozglądamy się za modelami BMW czy Mercedesa. Dla tych marek posiadamy szerokie, aktualne dane ze względu na współpracę z ich stacjami ASO. Dla kupującego takie informacje mogą okazać się na wagę złota – dzięki nim może uchronić się przed stratą pieniędzy. To szczególnie ważne w tych trudnych gospodarczo czasach.

Za przykład niech posłuży nasz Klient, który sprawdzał Mercedesa – nasz raport wykazał, że licznik został cofnięty z blisko 500 000 przejechanych kilometrów na niecałe 200 000. podsumowuje Przemysław Gąsiorowski, redaktor naczelny autobaza.pl. 

KONTAKT / AUTOR
Przemysław Gąsiorowski
Marketing and PR Manager
Autoiso Sp. z o.o.
600 803 793
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2025.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.